Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ultron/kancelariakoloseum.pl/public_html/wp-content/themes/barrel/single-mgt_portfolio.php on line 142

Umarzanie długów

  • Umarzanie długów
Posiadasz niespłacony kredyt?
Bank sprzedał Twój dług?
Zostałeś pozwany przez Fundusz Sekurytyzacyjny?
Otrzymałeś nakaz zapłaty?
Firma windykacyjna żąda od Ciebie spłaty zadłużenia?

Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś TAK, to nasza oferta skierowana jest właśnie do Ciebie.

 

 

Jak skorzystać z pomocy?

Upadłość konsumencka jest to umorzenie długów osoby, nie prowadzącej działalności gospodarczej. Odbywa się to drogą sądową i najpierw trzeba złożyć wniosek wraz z odpowiednim uzasadnieniem.

Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy „na skutek niezawinionego działania lub rażącego niedbalstwa” nie jesteś w stanie spłacić swoich długów. Co to oznacza? Przykładowo zaciągnąłeś kredyt we frankach na mieszkanie. Wtedy zarabiałeś 10 tys. zł miesięcznie i nic nie zapowiadało, że przestaniesz. Kurs franka mocno skoczył do góry, a ciebie zwolnili z pracy. Od dłuższego czasu nie możesz znaleźć podobnej posady, więc nie masz z czego spłacić długu. Na powyższe czynniki nie miałeś wpływu, więc na tej podstawie sąd zaakceptuje twój wniosek. Oczywiście pamiętaj, że decyzja sądu zależy od twojej indywidualnej sytuacji.

Upadłość konsumencka często mylona jest z umorzeniem zobowiązań, ale to tylko pół prawdy. Długu rzeczywiście się pozbędziesz, ale na jego spłatę sąd przeznaczy to, co posiadasz. Cały twój majątek od tej pory staje się masą upadłości.

Dlaczego warto ogłosić upadłość konsumencką?

Ogłoszenie upadłości zatrzymuje rosnącą spiralę zadłużenia. Do twoich zobowiązań przestają więc być naliczane kolejne odsetki. Zaletą tego rozwiązania jest nowy start w życie z czystym kontem, bez długów. A całe postępowanie będzie przeprowadzone jednym procesem sądowym. Nie będziesz musiał więc starać się o umorzenie długu u każdego z wierzycieli osobno.

Ustawa o upadłości konsumenckiej

Zasady upadłości konsumenckiej reguluje Prawo upadłościowe i naprawcze. Zgodnie z nim tylko ty masz prawo złożyć wniosek o swoją upadłość. Nie może tego zrobić ani prokurator ani osoba, u której zalegasz z długami. Pamiętaj, że upadłość konsumencka nie dotyczy przedsiębiorców.